Hakkımızda

Plazma Nitrasyon Ölçme Kontrol Cihazı

İstanbul Isıl İşlem A.Ş. Türkiye endüstrisine  1991 yılından bu yana ısıl işlem hizmeti vermektedir. Kurulu bulunan Plazma (İyon) Nitrürleme sistemlerimizle Yüzey Sertleştirme; Vakum Isıl İşlem sistemleri ile de Tam Sertleştirme, Brazing, Normalizasyon, Yumuşatma, vb. konularında müşterilerin talepleri karşılanmaktadır.

İstanbul Isıl İşlem A.Ş. kaliteli, zamanında ve ekonomik hizmet vermek ilkesiyle faaliyetlerini sürdürmektedir. “Müşteri taleplerine tam sadakat” çalışmalarımıza yön veren anlayışımızdır.  


İstanbul Isıl İşlem A.Ş. kuruluşundan bu yana Türkiye’de ticari ısıl işlem sektöründe pek çok “ilk”in uygulayıcısı olmuştur. 1992 yılında ticari ısıl işlem sektöründe ilk kez Atmosfer Kontrollü çift kamaralı fırını hizmete sunarak faaliyetine başlayan firma, 1993 yılında da Türkiye’de endüstriyel uygulaması o güne kadar hiç yapılmamış olan Plazma Nitrürleme sistemini hizmete sunmuştur. 2010 yılında üretilerek devreye alınan sıcak duvarlı Puls Plazma Nitrürleme fırını da Türkiye’de üretilen ilk ve halen tek ticari Puls Plazma Nitrürleme fırını olup, kendi üretimimiz olan bu fırın ile o tarihten bu yana başarılı bir şekilde müşterilerimize hizmet verilmeye devam edilmektedir.

Teknolojik gelişmeleri yakından izleyen İstanbul Isıl İşlem A.Ş. sonraki yıllarda da vakum ısıl işlem ve plazma nitrürleme alanında yoğunlaşmıştır.
Sistemli çalışma, her aşamada üretim ve kalitenin kontrolü, tüm uygulamaların kayıt altına alınması ve takibi, firmamızın standart uygulamalarıdır.

Isıl işlem prosesi, uzun bir zaman, yoğun bir emek ve sermaye harcanarak üretilen mamullere uygulanan son işlemlerden biri olarak sanayinin önemli dış tedarik unsurlarından bir tanesidir. Otomotiv, kalıp, takım ve özel makine parçaları imalatı üretimi söz konusu olduğunda bu olgu çok daha büyük bir önem kazanmaktadır. İstanbul Isıl İşlem A.Ş. tüm çalışmalarını bu bilinç ile gerçekleştirmekte ve kalite anlayışından ödün vermeden üretimini sürdürmektedir.

www.istanbulisilislem.com.tr